Skip to main content

Ekstruzja

Ekstruzja

Główną działalnością firmy jest produkcja folii polietylenowych trzy oraz pięcio warstwowych metodą wytłaczania z rozdmuchem. Park maszynowy działu ekstruzji składa się z ośmiu linii technologicznych w tym siedmiu trójwarstwowych oraz jednej pięciowarstwowej z stacją maszynowego orientowania folii, które pracują w systemie ciągłym. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwa jest produkcja folii w zakresie od 20 do 200 μm z maksymalną szerokością wstęgi 2600mm przy utrzymaniu najwyższej jakości produkowanych wyrobów. Dodatkowe wyposażenie peryferyjne pozwala m.in. na aktywację koronową powierzchni poddawanej dalszym procesom takim jak druk czy laminacja; możliwość wykonania zakładek dla folii rękawowych; maszynowa orientacja folii będąca jednym z najpopularniejszych i najbardziej obiecujących kierunków w celu realizacji ideologii Gospodarki o Obiegu Zamkniętym polegającym na produkcji opakowań z tej samej grupy materiałowej, łatwo podatnych na recykling i ponowne wykorzystanie ich w procesach przemysłowych.

Firma Ela Wyrób Folii i Opakowań posiada bardzo bogate portfolio produktowe z przeznaczeniem dla różnych segmentów rynku między innymi takich jak branża spożywcza, przemysł budowlany, automotive, przemysł chemiczny, przemysł higieniczny i inne. Począwszy od prostych kategorii jak folie wstęgowe do laminacji czy innych procesów, półrękawy, rękawy termokurczliwe lub obkurczane na zimno, aż po zaawansowane technologicznie struktury o ściśle określonych właściwościach mechanicznych i fizykochemicznych dopasowane wedle potrzeb klienta.

Ścisły nadzór nad kupowanymi surowcami od renomowanych producentów z zapleczem technologicznym, laboratoryjnym oraz z pełną dokumentacją, gwarantuje możliwośc produkcji folii o najwyższej jakości, zgodnej z unijnymi przepisami i dyrektywami. Również odpowiednia kadra pracownicza jest kluczem do sukcesu, stąd też działy kontroli jakości czy technologii dbaja o jakość i najwyższy poziom oferowanych produktów.

Skontaktuj się z naszym doradcą!

+48 (22) 789 75 67
marketing@elafolie.pl

Wyślij zapytanie